Nafiz Karadere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 1980 yılında mezun olan Nafiz Karadere, 1980-2016 yılları arasında çeşitli bankalarda üst düzey yöneticilik yapmıştır.

1999-2016 yılları arasında Garanti Bankası’nda Bireysel, Kobi ve Kurumsal İletişim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Karadere, 2016 yılı itibarıyla Doğuş Grubu şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

2018 yılında Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2020 yılında ise Doğuş Holding ve Zubizu Bilişim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine gelen Karadere halen Pozitif, Bomonti Kültür ve Eğlence Merkezi Yönetimi A.Ş. ve Invendo gibi Doğuş Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı; D Hospitality and Retail Group şirketinde ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir.

Sosyal sorumluluk konularında sivil toplum kuruluşlarında da çeşitli görevleri bulunan Karadere, BİDEV ‘de Mütevelli Heyeti üyeliği ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nda (WWF) ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.